Služby

REALITNÍ ČINNOST

 

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a snažíme se pro něj připravit řešení přímo na míru. V rámci prvních bezplatných konzultací nabídneme hned několik způsobů, jak při prodeji, pronájmu či správě nemovitosti postupovat. Jsme upřímní a féroví a radíme vám vždy to, co považujeme za nejlepší – i kdyby to mělo znamenat, že vám poradíme s prodejem nemovitosti ještě nějakou dobu počkat. Na druhou stranu ale umíme řešit i časově náročné obchody, kdy například potřebujete mít celou částku za prodej nemovitosti na svém účtu už do 3 dnů. Více informací k rychlému odkupu nemovitosti najdete v záložce: Peníze ihned za vaši nemovitost.

 

Pravidelně se vzděláváme, známe všechny nové zákony a jejich novely. Nemovitosti prezentujeme nejmodernějšími způsoby v duchu zásad profesionální přípravy bytů či domů, zvané homestaging. Zajišťujeme profesionální fotografování včetně použití dronu, využití 2D a 3D plánků, možnost videoprohlídky, umístění plachty na nemovitost a samozřejmě také inzerci na osmi nejnavštěvovanějších realitních serverech v čele s portálem Sreality.cz. K propagaci nemovitostí využíváme i nové informační kanály jako je Facebook nebo Instagram. Neexistuje nic, co bychom pro našeho klienta neuměli zařídit.

Níže uvádíme přehled služeb, které jsou zahrnuty v ceně naší provize:

  • úklid, vystěhování, příprava nemovitosti k prodeji,
  • zajištění převodu elektřiny, plynu, vody – nemusíte volat na žádnou infolinku nebo chodit na pobočku, vše vyřídíme za vás,
  • komunikace s SVJ nebo družstvem k zajištění informací a následného přepsání záloh na služby na nového majitele,
  • právní konzultace po celou dobu spolupráce,
  • jednání s úřady (katastr nemovitostí, banky apod.) zařídíme za vás.

Žádné další poplatky už v průběhu naší spolupráce neplatíte – kromě případných daní a poplatků za předčasné ukončení vaší hypotéky.

Naše služby dále zahrnují:

  • cenovou analýzu vaší nemovitosti,
  • přípravu veškeré smluvní dokumentace (kupní smlouva, smlouva o úschově finančních prostředků, dohoda o převodu členského podílu atd.).

Nemusíte se o nic starat, protože o všechno potřebné se postaráme my. Po celou dobu prodeje s vámi spolupracujeme a každý důležitý krok s vámi předem konzultujeme. Nabízíme vám možná řešení a doporučení, ale vždy dodržujeme zásadu, že konečné rozhodnutí je na klientovi.

Úschovu finančních prostředků vám můžeme zajistit v bance nebo v advokátní kanceláři AK Sýkora se sídlem Prvního pluku 320/17, 186 00 Praha Karlín, se kterou spolupracujeme již více než 10 let. V určitých případech z časových důvodů lze zaslat finanční prostředky přímo na váš účet.

Jsme schopni pružně reagovat a nastavit podmínky podle vašich požadavků.

Seriózní jednání je hlavní zásadou, kterou se naše realitní kancelář řídí.

 


SPRÁVA NEMOVITOSTÍ

 

Kontrola plateb a jejich výběr

Každý měsíc do 20. dne musí podnájemník zaplatit nájem a poplatky za služby. Pokud vznikne dluh, náš kontrolní systém nás okamžitě upozorní. Poté máme přesně daný postup, kterým situaci řešíme a po 15 dnech bez platby již posíláme výpověď. Ta ukládá dlužníkovi povinnost vystěhovat se do 30 dnů.

 

Osobní kontroly

Každých 3–6 měsíců (dle typu nájemníka) osobně prohlédneme byt a zkontrolujeme přes 30 bodů v našem seznamu. Pokud najdeme poškození, vše nafotíme a nejpozději do 14 dnů zajistíme opravu. Současně kontrolujeme spotřebu vody, plynu a elektřiny, abychom případně upravili zálohy.

 

Vyúčtování služeb

Každoročně za vás připravíme vyúčtování záloh na služby a energie. Pokud podnájemník končí mimořádně, připravíme samozřejmě i mimořádné vyúčtování. V takovém případě si však necháváme malou rezervu z kauce do doby finálního vyúčtování.

 

Znovuobsazení bytu

Dva měsíce před koncem platnosti smlouvy správce zavolá podnájemníkovi a zjistí, zda chce v podnájmu pokračovat. Pokud se rozhodne byt opustit, zajistíme technickou kontrolu a připravíme byt na nový pronájem. Během posledního měsíce platnosti staré smlouvy již probíhají prohlídky a hledáme nového nájemce. V 90 % případů máme byt obsazený dříve, než starý podnájemník odejde.

 

Opravy a havárie

Po každé kontrole bytu najdeme drobné i větší závady, které ihned opravujeme. Zároveň jsme kdykoliv připraveni řešit běžné i havarijní zásahy. Cílem je neustále udržovat byt v perfektní kondici.

 

Komunikace s podnájemníkem

Každý problém či dotaz podnájemníka řeší náš správce. Plně tedy přebíráme veškerou komunikaci kolem bytu včetně komunikace se sousedy a SVJ. Majitel tak řeší pouze odsouhlasení oprav většího rozsahu.